11. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2019

30. června

header

Českotřebovský cyklomaraton slaví letos kulaté narozeniny, v neděli 24. června se pojede jeho jubilejní 10. ročník. Závodit se bude na tratích 50 a 25 kilometrů, centrem závodu zůstává sportovní areál pod sjezdovkou Peklák.

ZÁVOD NA 50 KM
Hlavní závod měří 50 kilometrů, převýšení činí 1 200 metrů.
Pořadatelé přidali kilometry v terénu, dřívější silniční průjezd obcí Přívrat nahradil tříkilometrový úsek terénem. Shrnutí: nový tříkilometrový lesní úsek nad obcí Přívrat, pouze jedno stoupání k Zabitému a na Andrlův chlum, jeden průjezd Dlouhou Třebovou, dvě stoupání na vrchol a dva technické sjezdy po červené trase bikeparku z vrcholu sjezdovky Peklák.

V závodě na 50 km si nejlepší muži a ženy mezi sebou rozdělí 18 500 korun, finanční odměny čekají na šest nejrychlejších mužů a na tři nejrychlejší ženy. Vítěz padesátky převezme šek na částku 5 tisíc korun a broušený pohár věnovaný starostou města, nejrychlejší žena získá prémii ve výši 3 tisíc korun a rovněž broušený pohár.

ZÁVOD NA 25 KM

Závod pro méně zdatné bikery měří 25 kilometrů, převýšení je 450 metrů.

Také v tomto případě absolvují bikeři tříkilometrový lesní „objížďku“ obce Přívrat. Nejpodstatnější změna: po přejezdu hráze Rybníka na Presích, na 14. kilometru (statek u Patočků) odbočí doprava, po silnici pošlapou 500 metrů na Zacharův kopec, odbočí vlevo do lesa a po dvou kilometrech vyjedou na louce pod Kozlovcem, kde se napojí na původní trať.

Shrnutí: nový tříkilometrový lesní úsek nad obcí Přívrat, vynechaná pasáž (Řetová - Zabitý - Andrlův chlum), stoupání a sešup pouze z poloviny sjezdovky Peklák.

Organizátoři rozšířili na pětadvacítce počet kategorií. Závodit budou chlapci a dívky do 15 let, junioři a juniorky (16-20 let). Mezi muži a ženami jsou vyhlášeny celkem čtyři kategorie: od 21 do 34 let a nad 35 let.


VĚCNÉ CENY

První tři závodníci v každé kategorii (platí pro tratě 50 a 25 km) získají medaile, poháry a věcné ceny. Tradičně budou oceněni nejstarší a nejmladší účastník závodu, nejlepší muž a žena s trvalým bydlištěm v České Třebové. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude ze startovních čísel všech závodníků vylosována tombola.

NOVÉ CESTY U PEKLÁKU
V okolí sjezdovky Peklák se bikeři projedou po zbrusu nových cestách. Od rozcestníku (cca 30. kilometr) směrem doleva (k dolní stanici lanovky) a směrem doprava (k Buku a na vrchol sjezdovky) vedou krásné, zhruba čtyři metry široké šotolinové cesty. Celkově jde o nový úsek dlouhý přibližně pět kilometrů.

 

STARTOVNÉ, PŘIHLÁŠKY

Pro platbu uhrazenou do 22. června je startovné 300 a 400 korun. Borci, kteří se přihlásí a uhradí startovné do 24. května, se mohou těšit na tričko závodu a na startovní číslo s vlastním jménem. Přihlášky: vyplněním přihlašovacího formuláře přes internet nebo osobně

při prezentaci v kanceláři závodu (23. a 24. června). Platbu je možné provést bankovním převodem nebo složenkou na účet 2700214156/2010, konstantní symbol: 378 (pro platbu převodem) a 379 (pro platbu složenkou). Je třeba uvést jméno a příjmení závodníka,

který platbu hradí, nebo za kterého je platba hrazena.

 

ZÁVODY PRO NEJMENŠÍ

Před startem hlavního závodu budou na fotbalovém stadionu probíhat závody pro malé děti (tratě od 100 do 1000 metrů), kterých se vloni zúčastnilo šest desítek adeptů cyklistiky. Nejrychlejší vyhrají věcné ceny, každý účastník dostane sladkou odměnu a diplom. Po závodech bude pro děti připraven tříhodinový zábavný program, který připraví pracovníci českotřebovského Domu dětí a mládeže Kamarád.