13. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2022

26. června

 

Jedenáctý ročník Českotřebovského cyklomaratonu se jede v neděli 30. června, tady je několik důležitých informací pro jeho hlavní aktéry….

Poprvé na jednom okruhu
Zásadní změnou letošního ročníku je, že se hlavní závod pojede pouze na jednom okruhu. Po vynucených úpravách a zaměření okruhu je jisté, že hlavní závod bude dlouhý 47 km, převýšení činí 1 050 metrů. Vůbec poprvé zavítají bajkeři do obce Semanín. Kratší trať měří 25 km, převýšení je 575 metrů.

Změny na trati 47 km
2,2.km: po první rovince na tzv.serpentýnách následuje odbočka vlevo, dále cca 3 kilometry po polní cestách do obce Semanín.
14,5.km: občerstvovačka u chaty Maxe Švabinského.
17.km: po přejezdu silnice II.třídy č.358 následuje sjezd po silnici z Mrázovce
(nemůžeme jet lesní singltrek).
22.km: na konci chatové oblasti odbočka vlevo, následuje kilometrové stoupání
na kótu Pod Antoníčkem, dále ostrý sjezd k hospodě a penzionu Mandl v Řetové.
29.km: občerstvovačka Andrlův chlum, přejezd parkoviště v jeho levé části, vjezd do lesa a cca 300 metrový lesní okruh kolem rozhledny, výjezd pod chatou a sjezd k Zabitému.
33.km: výjezd z lesa nad Kozlovcem, odbočka vpravo, cca 200 metrů po louce, dále sjezd polní cestou k nádraží Českých drah v Dlouhé Třebové.

Změny na trati 25 km
7,7.km: po přejezdu silnice II.třídy č.358 následuje sjezd po silnici z Mrázovce
(nemůžeme jet lesní singltrek).
14,5.km: za občerstvovačkou na Zacharovci jedeme vlevo (dříve vpravo).
15,3.km: výjezd z lesa nad Kozlovcem, dále mírně vpravo, cca 100 metrů po louce, dále sjezd polní cestou k nádraží Českých drah v Dlouhé Třebové.

Benefity pro včas přihlášené
Celkem 44 přihlášených bajkerů, kteří uhradili startovné k 31. květnu, se může těšit na tričko závodu a na startovní číslo se svým jménem a přijmením.
Závodníci, kteří budou mít zaplaceno startovné nejpozději 27. června, dostanou poukázku na teplé jídlo v cíli (vepřové nudličky s rýží).

Štědrá dotace i tombola
Nejlepší závodníci budou v České Třebové bojovat o finanční prémie ve výši 20 tisíc korun. Vítěz a vítězka závodu na 47 kilometrů navíc získají broušené poháry věnované starostkou města Magdou Peterkovou.
Věcné ceny se budou letos rozdělovat v celkem osmnácti kategoriích. V kratším závodě na 25 kilometrů budou poprvé vyhodnocováni tři nejlepší muži a ženy ve věkové kategorii nad padesát let.

Přihlášky, prezence
V klidu přes internet (vyplněním přihlašovacího formuláře) nebo při prezentaci v kanceláři závodu (29. 6. od 17 do 18 hodin a 30. 6. od 8 do 10 hodin).
Start nedělního závodu cca v 11.00 hodin. Bezprostředně poté budou v areálu fotbalového klubu zahájeny dětské závody.