14. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2023

25. června

Třináctý ročník Českotřebovského cyklomaratonu se pojede za necelých pět týdnů (26. června), tady je několik důležitých informací. Dobrá rada na úvod: přihlaste se včas!

Přihlášky a benefity
Přihláška a startovné uhrazené do 10. června = benefity: ponožky závodu, startovní číslo s vlastním jménem a přijmením, sladký dárek, teplé jídlo v cíli.
Přihláška a startovné uhrazené do 20. června = teplé jídlo v cíli.
Poznámka: na přihlášky a startovné uhrazené po 20.6. se výše uvedené benefity nevztahují.
Dárek pro Lukáše Čápa
V loňském roce se Lukáš Čápa zachoval jako správný kamarád. Obětoval vlastní ambice a pomohl zraněnému kolegovi Štěpánu Stloukalovi, který si při pádu zlomil zápěstí. Náš loňský slib platí: letos máš, Lukáši, startovné ZDARMA. Pokud se přihlásíš do 10.6., můžeš se těšit na výše uvedené benefity.
Opět na jednom okruhu
I když to pořadateli přináší více práce a starostí, i letos hlavní závod pojede pouze na jednom okruhu. Hlavní závod měří 47 km, převýšení činí 1 150 metrů. Kratší trať měří 28 km, převýšení je 590 metrů.
Značení tratí
Na obou tratích probíhají čistící práce, lesní úseky jsou v překvapivě dobrém stavu. Pořadatel má letos jasnou prioritu, zajistit kvalitnější značení (proběhne v posledním týdnu před závodem).
Občerstvovačky
Závodníci na 28 km mají občerstvovací stanici na Zacharáku (14.km), aktéři hlavního závodu se budou moci občerstvit na Andrlově chlumu (29.km).
Finanční a věcné ceny
Nejlepší si rozdělí prize money 10 tisíc korun. Vítěz a vítězka závodu na 47 kilometrů získají krásné broušené poháry věnované starostkou města Magdou Peterkovou. Věcné ceny se budou letos rozdělovat v 19 kategoriích.