14. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2023

25. června

V sobotu vyhrál závod Českého poháru v Mostě, o den později byl hlavním favoritem Českotřebovského cyklomaratonu.

Trojnásobný vítěz našeho závodu Filip Adel (32) na čtvrtýú spěch nedosáhl, po pádu nedokončil. Příležitost chytil za pačesy 19letý Jakub Zemene, mezi ženami obhájila loňské prvenství polská bajkerka Monika Wrona.

„Pořádně nevím, co se stalo. Někde kolem 20. kilometru jsem spadl, měl jsem prasklý řetěz a ulomený převodník. Možná jsem něco trefil nebo to byl následek pádu, fakt nevím. Je to škoda, ale nedá se nic dělat,“ líčil inkriminovaný okamžik pár hodin po závodě Adel, který byl v tu chvíli ve čtyřčlenné vedoucí skupině.
O pár stovek metrů později nasadil k rozhodujícímu úniku Jakub Zemene, který měl na horské prémii na Andrlově Chlumu  na 29. kilometru více než minutový náskok.
„Je to zajímavé. V sobotu jsem jel Drásala, na padesátce jsem byl pátý. Druhý den jsem únavu necítil, v České Třebové se mi jelo mnohem lépe. Trať byla perfektně připravena, značení opravdu na jedničku. Z vítězství mám velkou radost,“ pronesl v cíli spokojený Jakub Zemene, který byl v loňském ročníku třetí.
O další místa na stupních vítězů se bojovalo do posledních metrů, ve finiši se těsně prosadil a druhý skončil Tomáš Fláma. Těsně třetí dojel Lukáš Elčkner (vloni druhý).
Na krátké trati byli nejrychlejší mladá závodnice Lucie Lehká a domácí bajker Michal Kubišta (Dlouhá Třebová).
„Abych pravdu řekl, tak jsem po deštích čekal na trati mnohem víc bláta. Krásná jezdivá trať, pořádně to frčelo,“ komentoval Kubišta a vzápětí chválil další věc: „Trať byla opravdu kvalitně označena, pro pořadatele palec nahoru. Skvělou práci odvádějí také motorkáři.“

INDIVIDUÁLNÍ OCENĚNÍ:
100% účast: všech 13 ročníků závodu se zúčastnili Miroslav Orlich, Petr Klumpar a Vladimír Vaněk jr.
Nejstarší účastník: Jan Otruba (Strážnice – Ocelové letci) 78 let
Nejmladší účastník: Matyáš Ryzým (TJ Dlouhá Třebová 11 let
Nejlepší Třebováci na 47 km: Michal Vejda a Martina Neumanová
Nejlepší Třebovák na 28 km: Adam Telecký
Nejlepší rodinné týmy: Razýmovi a Svobodovi (oba čtyřčlenné).

DĚTSKÉ ZÁVODY
Dívky 2016 a mladší: 1. Natálie Jarešová, 2. Eliška Hartmanová, 3. Terezka Sejbalová, 4. Adélka Lenochová, 5. Natálie Havlová, 6. Emily Hekele, 7. Valérie Vondrová.
Chlapci 2016 a mladší: 1. Matěj Svačina, 2. Denis Havel.
Dívky 2014-2015: 1. Petra Sejbalová.
Chlapci 2014-2015: 1. Štěpán Grošek, 2. Jan Orlich, 3. Michal Dušek.
Chlapci 2008-2010: 1. Šimon Grošek, 2. David Trávníček, 3. Tomáš Hartman.