14. ROČNÍK

CYKLOMARATONU

2023

25. června

Čtrnáctý ročník se pojede v neděli 25. června. Start a cíl závodu je ve sportovním areálu Peklák, pod tribunou fotbalového klubu. Delší trasa měří 44 kilometrů s převýšením 921 metrů (jede se na jednom okruhu). Kratší trasa měří 26,5 kilometru s převýšením 585 metrů.

Mírně zkrácené tratě
Letošní cyklomaraton se pojede na mírně zkrácených tratích. Hlavní závod se pojede znovu na jednom okruhu, který měří 44 km s převýšením 921 metrů. Změna bude v obci Řetová, odkud se nepojede na Andrlův chlum. Po nově zařazené smyčce zmíněnou obcí se bikeři napojí na krátkou trať, následovat bude sjezd do Dlouhé Třebové.
Kratší trať měří 26,5 km s převýšením 585 metrů. Změna bude v závěru: u rozcestníku na tzv. čtyřcestí (21,5.km), odkud bikeři nepojedou k Buku. Čeká je zhruba kilometrové stoupání k Javorníku, kde se napojí na dlouhou trať.
Z vrcholu sjezdovky Peklák se bikeři vydají dolů trailem Růžovka, což platí pro obě tratě.
S ohledem na probíhající rozsáhlou rekonstrukci Kubelkovy ulice nejsou vyloučeny kosmetické úpravy v úsecích startu a dojezdu závodu.

Přihlášky a benefity
Přihlášení závodníci (se startovným uhrazeným do 9. června) při prezentaci dostanou sportovní ponožky, startovní číslo s vlastním jménem, sladký dárek a stravenku na teplé jídlo v cíli.
Přihláška a startovné uhrazené do 19. června = stravenka na teplé jídlo v cíli.Občerstvovačky
Kratší trať bude mít občerstvovací stanici na Zacharáku (15.km), delší trať v Řetové (28.km).Finanční a věcné ceny
Nejlepší si rozdělí odměny v celkové výši 15 tisíc korun. Vítěz a vítězka závodu na 44 kilometrů získají krásné broušené poháry věnované starostou města Zdeňkem Řehákem.